טיפול זוגי בשניים

הזמן המתאים להתחיל טיפול זוגי אינו כאשר היחסים במשבר אלא כאשר נבעים הסדקים הראשונים בקשר הזוגי. חשוב להגיע  לטיפול זוגי לפני שמתגלע ריב והיחסים הופכים להיות עכורים וקשים והשהייה המשותפת תחת קורת גג אחד רוויית מתחים. בתוך תוכו אדם יודע מתי הוא מתרחק מזולתו בכלל ומהקרובים לו ביותר, מתי הרצון שלו להשקיע ביחסים ולטפח אותם פוחת ומתי קושי רגעי הופך לבעיה מתמשכת.

טיפול זוגי באמצעות טיפול נפשי עשוי לסייע לזוגות רבים להיפתח זה לזו, להתוודע  האחד ( או האחת)  אל הדברים הכואבים ומציקים לשני ( או השנייה). לא אחת יחסים עכורים בין הורים עלולים להשתקף בהתנהגות חריגה אצל ילדיהם. טיפול זוגי עשוי לחשוף את המקור האמיתי להתנהגותו.

"גם ליונים דוקר ויש עניינים", כתב  המשורר והפזמונאי יהונתן גפן. בעיות עלולות לצוץ גם אצל זוגות שלכאורה  מקיימים זוגיות שקטה וטובה ולא חשבו שיזדקקו לעזרה של טיפול זוגי. שוני במזג, באופי, בהרגלים, בצרכים וברצונות עלול להציף קושי ממשי לקיים  שגרה זוגית. כאשר מי מבני הזוג עובד שעות רבות ונמצא מחוץ לבית, לכאורה ממש את הפוטנציאל שבו בעוד בן או בת הזוג נמצאים הרבה בבית ואינם ממצים את יכולותיהם. כאשר יש תחושה למי מבני הזוג של העדר שוויון במילוי מטלות הבית ובנשיאה בנטל תחזוקו עלולה להיווצר תרעומת אשר ככל שהיא אינה מבוררת ואינה מטופלת עלולה להחריף ולגרום לריחוק, לקרע ואף לניתוק היחסים.

טיפול זוגי הוא מסגרת שבה מותר ולגיטימי להעלות כל נושא שמי מבני הזוג חש שהוא חשוב וחיוני לשוחח אודותיו, אם בגלל היותו מכשול בדרך ואם משום היותו סיכוי להשבת איזון למערכת הזוגית, לחיזוק היחסים ולהידוק הקשר הזוגי.

לא אחת יש מי שחוששים מההתחייבות הכרוכה בכניסה לתהליך של טיפול זוגי ומתרצים את חוסר הרצון להתחיל בו בהעדר "בעיות מיוחדות".

בכל שלב בחיים של כל אחד, כמו גם במהלך החיים של הקשר הזוגי עלולות להיווצר בעיות שמקורן שונה. לא אחת, גם "בעיות במיטה" – במירכאות ובלעדיהן – מקורן ביחסים שמחוץ לה.
במיטה מתחדדת ומתעצמת הבעיה אבל היא אינה נוצרת בה בהכרח.
כאשר בוחרים  מטפל שעוסק בתחום טיפול זוגי רצוי לברר, תחילה, האם הוא מוסמך לעסוק בכך. אפשר, רצוי ומומלץ לקבל חוות דעת על אודות מטפלים שונים ממטופלים שאתם מכירים.
כך או כך –  טיפול זוגי נחשב, על פניו, כמשהו שסובל דיחוי גם לאחר שמסכימים להתחיל בו. חשוב להבין, שדחייתו עלולה להחריף ולהחמיר את התופעות, אשר הבחירה ללכת ל טיפול זוגי נבעה מזיהוין כמעיבות על חייכם הזוגיים ומעכירות את היחסים בינכם.

תגים:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: