זוגיות בשניים

זוגות  לא מתנהלים רק על מי מנוחות. הם לא הולכים רק מעדנות, הליכה זהירה, על בהונות. לא אחת  דריכתם עזה (לפעמים זה על רגליו  של זו וההיפך) והם מותירים עקבות של כאב וסבל, בהליכתם.

זוגיות משולה לכלי חרס עדין. יש לשמור עליה.   אבל היא משולה לא רק לדומם, אלא לחי. זוגיות היא שתיל רך, שיש לטפח אותו ולהצמיחו.יש לדאוג לניכוש עשבים שוטים הצומחים בערוגתו כדי שיפרח.

טיבה ואופיה ולמעשה מהותה של זוגיות אינה נתונה בידי שמים. היא אינה יד גורל, אצבע אלוהים. כל כולה נתונה – כחומר וכרוח וכשנמה ביד היוצר – לעיצוב ול… שינויים. יש זוגות המסוגלים להתגבר על המכשולים הנקרים בדרכם בכוחות עצמם. לעומתם, יש מי שזקוקים לייעוץ ולתמיכה. טיפול זוגי אינו  אמור להיות ברירת מחדל ומוצא אחרון בלבד של זוגות אשר הזוגיות שלהם רעועה ושבירה. טיפול זוגי מומלץ  בהחלט לכל מי שחשים שהם זקוקים ל"צד שלישי" – במירכאות ובלעדיהן – שיסייע להם לשקם את היחסים. זוגיות היא טבעית אבל היא אינה מובנת מאליה.

כמו שרשרת אשר מידת חוסנה היא כמידת חוזקה של החוליה בחלשה ביותר בה, כך – זוגיות:   עמידותה צריכה להיבחן על-פי מידת יכולתו של הצד היותר חלש בזוגיות להמשיך לקיים אותה.
טיפול זוגי עשוי להציל  לא רק זוגיות של זוגות שנקלעים למשבר חריף אלא דווקא מי שחשים ספקות ואי-בהירויות ואף חוסר אמון בכוחם וביכולתם לעמוד באתגרים שהחיים מזמנים להם כזוג בכלל וכהורים, אשר חלות עליהם חובות רבים מתוקף מעמדם, בפרט. טיפול זוגי משמש לזוגות מעבדה, שבה הם יכולים לבחון את היבטיה השונים  של זוגיותם: את החוזקות שלהם כזוג, את חולשותיהם, את מגבלות שמטילה, אם בכלל, המסגרת הזוגית על הזוג מזה ואת החופש והמרחב הנתונים לכל אחד מהם במסגרתה מזה.

זוגיות טובה היא בית חם לדייריו. טיפול זוגי מאפשר לזוגות לקבל עצות מועילות לשימורה, לטיפוחה ולהעצמתה. כאשר זוג פונה למסגרת של טיפול זוגי כמו אל סדנה שבה הוא אמור להתנסות בחוויה מעשירה ומעצימה – הוא ודאי עושה זאת בלב שלם ו… פתוח. בהצלחה.

תגים: ,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: