זוג יונים?

לפעמים, החזות מטעה. הבעת הפנים אינה מעידה בהכרח על מה שמתחולל בפנים. שיפוט חיצוני של בני אדם עלול לחטוא ולהחטיא. רבים מאתנו ודאי מכירים זוגות שנחשבו ל"זוג יונים" וכאשר נודע ברבים על גירושיהם – רבים היו מופתעים ומכריהם וקרוביהם אף היו המומים.

יש זוגות רבים שמתאמצים להקרין חזות של "הכול תקין". אעיד ממקור ראשון: לא אחת אני שומע בתשובה לשאלה את המלים "הכול דבש", כשאני יודע שדבר בחייו של המשיב אינו משול לדבש. שאין אף לא טיפת מתיקות אחת בחייו המרים…

טיפול זוגי הוא המסגרת לברר את המערכת הזוגית, לשקם אותה עם וככל שהיא טעונת שיקום, לאחות את פצעיה, להבריאה. טיפול זוגי נותן הכשר למשתתפים בו להציף מעל פני השטח כל מה שמפריע ומציק להם, כל מה שטורד את מנוחתם, כל מה שעוכר את שלוותם, כל מה שפוגע ופוגם בזרימת חייהם.

טיפול זוגי הוא הזדמנות מצוינת לזוגות לכוון מחדש את מיתרי הזוגיות שלהם, לתרגל ניגון חדש עליה, נקי מצרימות ומזיופים. טיפול זוגי מאפשר לטפל במסכת השקרים המערפלת את הראייה ומטשטשת  את המציאות כהווייתה. טיפול זוגי מאפשר להתוודע על מנגנוני ההגנה, ההתכחשות, ההתעלמות ושאר המנגנונים הסודקים את הזוגיות אשר ככל שנמשך שימושו של מי מבני הזוג או אף של שניהם במנגנונים אלה –  הולכת הזוגיות ונחלשת.

טיפול זוגי הוא, בעצם, טיפול משולש. נוכחותו של המטפל משפיעה השפעה מכרעת אל התהליך הטיפולי. מעצם היותו זר, אף שהוא איש מקצוע, לא אחת נתקלים בני הזוג בקושי להיפתח ולהיחשף בפניו. תהליך ההיפתחות והחשיפה אורך זמן. כאשר נוצר אמון ויש "כימיה"  – קל יותר לגעת גם בנבכי הנפש ולדלות ממנה את החומרים ואת הנושאים שחשוב לדבר עליהם וללבן אותם.

הפוטנציאל הגלום בכל טיפול זוגי הוא רב. מימושו מותנה במידת שיתוף הפעולה של משתתפיו עם המטפל. טיפול זוגי עלול להיות תהליך מורכב, הכרוך בכאב, בצער, בדמעות, אבל יש בו משהו מחטא, משהו מרפא. אל תוותרו עליו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: